7 põhjust, miks raamat on hea jõulukingitus

Merilin Piirsalu
28.11.2023
Raamat on tore jõulukingitus | Foto: Canva

Inimesele, kes armastab lugeda, on raamat suurepärane jõulukingitus. Siin on seitse põhjust, miks see nii on.

 

Igaühele on midagi. Raamatute valik on niivõrd lai, et selle hulgast leidub sobiv igaühele. Kõige pisematele pakuvad nii lõbusat kui ka harivat lugemist lasteraamatud, põnevuse armastajale sobib kriminaalromaan, romantikahuvilisele armastuslugu, kirglikule kokkajale retseptiraamat, enesearengust huvitatule psühholoogiast rääkiv teos, nokitsejale kasulik käsiraamat.

Raamat on tervislik valik. Lugemine aitab hoida vaimset tervist, sest raamatud viivad meid eemale argipäevamuredest. Samuti on lugemine kvaliteetaeg iseendaga. Lisaks pakub paberraamat suurepärase võimaluse eemale minna kõikvõimalikest ekraanidest ja nutividinatest. See lubab ajul virtuaalsest infomürast puhata.

Raamatuid saab teistega jagada. Kui raamat on loetud, siis ei ole see ju veel ära tarvitatud. Raamatut saab lugemiseks edasi anda oma perele ja sõpradele, nii võib see lisaks kingisaajale rõõmu tuua veel mitmele inimesele.

Raamatud viivad maailma avastama. Eriti märkimisväärseks on muutunud see asjaolu praegu, koroona ajal. Kui ise ei saa või ei soovi päriselt reisima minna, siis raamatute lugemine viib maailma rändama nii, et oma diivanilt kaugemale minema ei pea. Kui raamat on kaasahaaravalt kirjutatud, siis on pärast kaante sulgemist tunne, nagu oleksidki uusi paiku avastamas käinud.

Raamatud suudavad inspireerida ja julgustada. Raamatutes rulluvad lahti lood, mis aitavad mõista, et keegi ei ole oma murega tegelikult üksi. Lugedes saab samastuda tegelastega ning tunda ära nii mõnegi keerulise olukorra, millega ise oled pidanud silmitsi seisma. Raamatud aitavad mõista, et paljudele probleemidele on lahendus olemas ning mõni mure ei olegi nii suur, kui see alguses tundub.

Raamat on taskukohane kingitus. Raamatu kinkimine ei kurna üleliia rahakotti, sest meelepärase raamatu võid leida 10–20 euro eest.

Lisaboonused. Alati võid mõelda väikestele humoorikatele lisaboonustele, mis raamatu kinkimisega kaasnevad. Raamat on kandiline ja seda on palju mõnusam pakkida kui näiteks kohvitassi või kruvikeerajat. Raamatuga ei teki kunagi probleemi, et see on vales suuruses või valet värvi. Raamat on kingitus, mida saaja võib avada ikka ja jälle.

Toreda valiku raamatuid jõuluvana kingikotti leiad siit.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid