Enese eest hoolitsemine peaks olema meie kõige tähtsam ülesanne. Selge see, et kui tunneme end hästi, tundub kõik muugi elus hästi minevat. Iroonilisel kombel kipume omaenda heaolu aga igapäevaelu segadikus unustama. Rassime aina edasi, mõtlemata, et võibolla võiks ka mingil muul moel liikuda. Heaolu puhul on oluline meeles pidada, et meie olemist muudab iga pisiasi. Isegi vaid otsus enesest rohkem hoolida on juba pööre paremuse poole. Tibatillukesed muutused, väikesed heateod ja endale tähelepanu pööramine muudavad elu nii palju, et ühel hetkel märkame end olevat paremini tasakaalus, meie elu on tähendusrikkam, oleme tundlikumad, paindlikumad, loovamad, oleme ümbritseva suhtes tähelepanelikumad ja tunneme rohkem rõõmu lihtsatest asjadest. Oma heaolu toetamiseks on palju viise ning sellesse raamatusse kogutud ideed ja tegelused on valik neist. Tegevused ja harjutused on jaotatud vastavalt sellele, millise aastaajaga nad kokku sobivad. Näiteks talvisele ajale sobib käsitsi kirja kirjutamine.
Miks kirjutada käsitsi kiri?
E-kirjad, lühisõnumid, kõned, sotsiaalmeediapostitused, säutsud … iial varem pole inimestel olnud nii palju võimalusi suhtlemiseks. Ja see kõik on nii lihtne. Teistega ühenduse hoidmine mõjutab meie heaolu, see kõik on meie enda hüvanguks. Aga võit kvantiteedis tähendab kaotust kvaliteedis.
Ehkki käsitsi kirja kirjutamine võib tunduda vanamoodsa mõttena, on sellel arvutikirja ees suured eelised. Kiri ei tähenda mitte ainult kirjapandut, vaid ka seda, et kirjutamiseks on võetud aega ja sellesse on pandud süda. Käsitsi kirjutamine näitab inimese eripära, mis kipub digitaalses maailmas kaduma.
Kiri nõuab tempo muutmist. Kiri kirjutatakse, postitatakse, viiakse kohale ja loetakse. Kirjutades suuname kogu oma tähelepanu kirjale – me oleme väljendusrikkad ning võibolla isegi lisame mõne ornamendi või koguni joonistuse. Kirja kirjutamisele ja saatmisele järgneb nauditav paus, mil ootame vastust.
Ka kirja lugemine on teadlik keskendumine. Võibolla istume kuhugi mugavalt, võttes isegi kõrvale tassikese kuuma jooki, väärtustame kirjutaja poolt meile pühendatud aega ja hoolime endast. Erinevalt digivahendites loetud ja kustutatud kirjadest saab päriskirju aardena alles hoida ja hiljem uuesti vaadata.
Kui sulle meeldiks kirju kirjutada ja kirju saada, aga sa ei tea, kuidas sellega algust teha, võid hoida silma peal loovkirjutamise töötubadel, mida korraldatakse kõikjal üle Eesti. Võibolla just sealt leiad hea sõbra või mõttekaaslase, kellega kirja teel mõtteid vahetada. Kui sa ei taha pikki kirju kirjutada, sobiks sulle ehk postcrossing ehk ülemaailmne postkaartide vahetamise süsteem.
Enda heaolu nimel
Raamatus leidub väga palju soovitusi, mis passivad igapäevarutiiniga, häid ideid loovateks tegevusteks nädalavahetustel ja meeldetuletusi looduse taasavastamiseks. „Heaolu kehale ja hingele“ õpetab aega maha võtma ja olema enda vastu tähelepanelik. Kodus ja aias, metsas ja pargis, üksi ja teiste hulgas.
See on tore kingitus lähedastele või iseendale. Telli siit.