Kaks lihtsat enese eest hoolitsemise nippi uuest raamatust

Vesta Raamat
15.01.2025
Enese eest hoolitsemise tehnikad naistele
Enese eest hoolitsemise tehnikad naistele | Foto: Merilin Piirsalu

Väikeste asjade tegemine iseenda heaks on väga oluline, eriti naistele, kes peavad ju sageli hoolt kandma oma lähikondsete eest. Uues raamatus „Enese eest hoolitsemise tehnikad naistele“ on 101 lihtsat tegevust nii oma emotsionaalse, vaimse, füüsilise, sotsiaalse kui ka professionaalse heaolu eest hoolitsemiseks. Siin on vaid kaks lihtsat näidet.

Rõõm mõtestatud kõndimisest

Väga tihti juhtub, et inimesed räägivad väljas jalutades telefoniga või mõtlevad eesseisvatele kohustustele. Tegelikult on kõndimine mõnele inimesele lihtsalt üks kohustus teiste seas, mistõttu nad sõidavad hoopis autoga. Ometi on liikumine sinu füüsilise ja emotsionaalse heaolu jaoks üks kasulikumaid tegevusi. Õigupoolest on uuringud näidanud, et mida rohkem sa end liigutad, seda vähem väsinuna end tunned. Kujuta ette, mis tunne oleks kõndida aeglasemalt ja märgata ümbrust. Oma meelte lainele häälestumine innustab sind vaatlema käesolevat hetke, eemalduma argistest muredest ja stressist ning hindama sinu ümber olevaid tavalisi vaatepilte. Arvatavasti avastad, et punktist A punkti B jõudmise kogemus valmistab sulle rõõmu.

  • Vali üks oma igapäevane tegevus, mida saad sooritada kõndides, näiteks poes käimine või muu asjaajamine.
  • Kasuta kõndides ükshaaval oma meeli, millega saad ühendust. Mida sa kuuled, näed, tunned, milliseid lõhnu eristad?
  • Jäta need füüsilised tunded meelde, näiteks millisena tunned vastu nägu puhuvat tuult või mis häält teevad su kingad vastu maad puutudes.
  • Võta omaks igale päevale omane ainulaadne meeleline kogemus ja väärtusta seda, sest see mõjutab su tuju ja heaolutunnet.

Täiesti uus maailm

Uute asjade õppimine on ajule kasulik, ole­nemata sellest, millises naiseelu faasis sa parajasti oled. Neuroplastilisus tähendab, et inimese aju suudab elu jooksul luua uusi närviteid. Varem uskusid teadlased, et aju areneb ainult hilise teismeea ja varase täiskasvanuea lõpuni. Praegu teavad teadlased, et inimesed mitte ainult ei tugevda elu jooksul oma vaim­seid võimeid, vaid et vanemaks saades on oluline seada endale vaimseid väljakutseid, et toetada tervislikku vananemisprotsessi ja kognitiivseid võimeid. Avalikud raamatukogud ja kogukonnakeskused sobivad suurepäraselt uute ideede kogumiseks, eriti sellepärast, et seal pakutakse palju tasuta või madala hin­naga kursusi ja koolitusi. Avarda oma meeli ja registreeru kursusele, mis jääb sinu mugavustsoonist pisut (või päris palju) väljapoole.

  • Külasta kohalikku raamatukogu või kogukonna­keskust ja uuri, kas seal korraldatakse kursusi või veebikursusi või koolitusi.
  • Ole avatud võimalusele lihvida mõnda oma lapsepõlve annet, mis on olnud uinunud olekus, või õppida midagi, mis tundub põnevana.
  • Registreeri ennast kursusele või koolitusele (nt keele-, kunsti-, muusika-või ajalookursusele), mis teeb su südame soojaks ja mille toimumisaeg sobib sinu ajakavaga.
  • Luba endale, et võtad asja tõsiselt, ja naudi aega, mille veedad, arendades oma mõistust ja nähes ennast täiesti teises valguses.
  • Tee läbi terve õpikõver, ilma et avaldaksid endale survet või annaksid hinnanguid.

Kui soovid veel kasulikke ja lihtsat harjutusi enesetunde parandamiseks, siis telli raamat otse kirjastusest

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid