Uus aasta algab uute ja huvitavate raamatutega

Merilin Piirsalu
03.01.2022
Jaanuaris ilmub Vesta Raamatutel mitu huvitavat teost
Ilmumas on uued ja huvitavad raamatud | Foto: Canva

Vesta Raamatutel ilmub jaanuaris mitu teost, mille hulgast leiab lugemist nii ajaviiteks, uute teadmiste ammutamiseks kui ka oma taibukuse proovile panemiseks. Vaatame üle, millised raamatud lähiajal lugejate ette jõuavad.

Ühe abielu lugu

Suhtelugude austajatele pakub naudingut neuroteadlase Lisa Genova romaan „Iga mängitud noot“. Üks peategelane, armastatud kontsertpianist Richard, on pälvinud oma emotsionaalse väljendusviisi ja veatu tehnika eest tunnustust ning nautinud publiku ovatsioone kogu maailmas. Nüüd on mehel diagnoositud ALS ja tema parem käsi on halvatud, sõrmed jõuetud ja liikumatud. Käe kaotamine mõjub nagu surm, nagu tõelisest armastusest ilmajäämine. Ja ta teab, et vasak käsi on järgmine. Teine peategelane, Richardi abikaasa Karina, võttis kolm aastat tagasi elutoa seinalt raamitud pulmapildi ja riputas selle asemele peegli. Naist kammitsevad ettekäänded ja hirm, ta on kinni jäänud klaveriõpetajaellu, mis ei paku rahuldust, kardab püüelda selle poole, mille ta noore naisena hülgas, ning süüdistab kõiges Richardit ja nende ebaõnnestunud abielu. Kui mehe haigus süveneb ja ta ei tule enam endaga toime, hakkab Karina vastu tahtmist tema hooldajaks. Richardi lihaste, hääle ja hingamise kuhtudes püüavad mees ja naine oma minevikku lepitada, enne kui on liiga hilja…

Igaüks võib olla kempsupsühholoog

Käsiraamatute valdkonnas ilmub jaanuaris psühholoogiateadmiste kogu „Kempsupsühholoog. 100 istungit inimhingede insenerile“. Keskmine kodanik veedab tualetis kaks korda päevas seitse minutit. Raiskame niimoodi iga päev neliteist minutit. Aga mis oleks, kui kasutaksime seda aega tõeliselt tähenduslikele asjadele, näiteks inimmõistuse müsteeriumite tundmaõppimisele? Mis oleks, kui tualettruum ei oleks lihtsalt kergenduse, vaid valgustumise ruum? Kempsupsühholoogi abiga on see nüüd võimalik. Raamatu abil saab kiigata suurte psühholoogide (Sigmund Freudist kuni Kurt Lewinini) vannituppa, õppida tundma oma Miskit, Mina ja Ülimina ning uurida välja, miks on meie aju suur ihnuskoi. Raamat sisaldab hulka toredaid psühholoogianippe ja lisasid, nagu psühholoogiabingo, lõputest ja targutajadiplom! Teose autor on diplomeeritud psühholoog ja poliitikateadlane Moritz Kirchner, kes kasutab pseudonüümi Konrad Clever.

Detektiiv või kurjategija?

Krimifännid leiavad huvitavat lugemist Gareth Moore’i raamatust „Kriminaalsed mõistatused“, mille kaante vahel on lahendamiseks 90 riukalikku krimimõistatust. Ole valmis astuma geniaalse detektiivi kingadesse või vastupidi  – vaheta poolt ja sinust saab kurjategijate ninamees. Kas suudad toime panna murdvarguse? Kas tead, kuidas kavandada põgenemisteekonda? Kas oled piisavalt nutikas, et häkkida häkkerit? Kas murrad lahti kurjategijate salakoodi ja tabad nad otse teolt? Olenemata sellest, kas oled parasjagu uurija või kurjategija rollis, saad raamatu abil lahendada mõistatusi, loogika- ja tähelepanuülesandeid, sudokusid, murda lahti seife ja koode, leida väljapääsuteid või peidetud varandus. Pane oma loogika ja teadmised proovile ning lahenda juhtum – või pääse puhtalt detailselt planeeritud kuriteost!

Kõiki nimetatud raamatuid saab juba kirjastusest ette tellida!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid