5 põhjust miks lugeda „Avastajate Akadeemia“ raamatusarja

Merilin Piirsalu
31.03.2023
„Avastajate Akadeemia“ on hariv, põnev ja inspireeriv raamatusari.
„Avastajate Akadeemia“ on hariv, põnev ja inspireeriv raamatusari. | Foto: Vesta Raamatud

„Avastajate Akadeemia“ on hariv, põnev ja inspireeriv raamatusari, mis põhineb National Geographicu avastajate ehtsatel seiklustel. Sari paotab noortele teadusmaailma uksi, õpetab vahet tegema hea ja kurja vahel ning julgustab suuremalt unistama. Siin on viis põhjust, miks tasub sarja lugeda.

Uued paigad ja kultuurid

„Avastajate Akadeemia“ viib noored lugejad seiklusrikkale teekonnale üle maailma, pakkudes avastamiseks uusi paiku ja erinevaid kultuure. Näiteks jõuavad peategelane Cruz ja tema kaaslased muuhulgas Hiinasse ja Antarktikasse. Hiinas saab saladuste ja mõistatuste lahendamise kõrval tutvuda kohaliku kultuuri ja ajalooga, sealhulgas keele, toidu ja rahvuslike kommetega. Antarktikas avastatakse eksootilist loodust, saadakse teadmisi maailmajao ajaloost ja tutvutakse teaduslike uurimistöödega, mis seal tehtud.

Harivad teaduslikud faktid

Iga „Avastajate Akadeemia“ osa sisaldab suurel hulgal teaduslikke fakte, mis õpetavad, kuidas teadus on aidanud inimestel maailma avastada. Näiteks kui Cruz uurib koos sõpradega mõrvajuhtumit, siis õpib ta selle käigus rohkem geneetika ja DNA analüüsi kohta. Lugeja saab tänu Cruzile teada, kuidas DNA analüüsi kasutada kuritegude lahendamisel, mis on geneetiline mitmekesisus ja evolutsiooniteooria ning milline on geneetika rolli teadusmaailmas.

Roheline mõtteviis

„Avastajate Akadeemia“ julgustab noori hoolitsema looduse eest ja õpetab, kuidas igaüks saaks panustada planeedi kaitsmisse ja keskkonda säästa. Näiteks panevad peategelane Cruz ja tema sõbrad end proovile, kui nad uurivad seletamatuid maavärinaid ja ootamatuid liivatorme Sahara kõrbes. Nad avastavad, et kohalik maa-alune laboratoorium on keskkonnale ohtlik ja töötavad koos, et takistada selle tegevust, päästa kõrb ning selle unikaalne ökosüsteem. Sari rõhutab looduse säilitamise tähtsust, keskkonnasäästlikkust ja vastutustundlikust tehnoloogia arendamisel.

Inspiratsioon olla mina ise

„Avastajate Akadeemias“ tegutsevad mitmekesised tegelased, kelle abil muutuvad paremini mõistetavaks erinevad kultuurid ja inimesed. Inspireerivad tegelased julgustavad ka lugejat unistama suurelt ja jääma igas olukorras iseendaks. Raamat õpetab vahet tegema hea ja kurja vahel, näidates ühtlasi, kuidas iga otsuse tegemine inimese tulevikku mõjutab.

Põnevusest tulvil

„Avastajate Akadeemia“ on täis seiklusi ja ootamatusi, mis hoiavad noori lugejaid põnevil ja ootusärevil. Peategelane Cruz satub koos kaaslastega tihti ka ohtlikesse olukordadesse, olgu selleks tulekahju, maavärin, lumelaviin või kurikaelte jälitamine, ning kõik peavad tihti kasutama kogu oma nutikust ja oskusi, et lahendada keerulisi probleeme ja ellu jääda.

Raamatutega saab lähemalt tutvuda siin.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid