7 lugemist väärt krimilugu

Merilin Piirsalu
13.08.2022
Vähemalt üheks krimijutu lugemiseks leiab suvel ikka aega.
Vähemalt üheks krimijutu lugemiseks leiab suvel ikka aega. | Foto: Canva

Üks pikk suvekuu on alles poole peal ning kindlasti leiab iga raamatusõber selle aja jooksul võimaluse midagi lugeda. Üks põnev krimilugu sobib suvelugemiseks eriti hästi ja meil on selleks seitse väga head soovitust.

1

„Eimidagimees“ räägib haarava loo nii ohvri kui ja kurjategija vaatevinklist. Eve Black oli kaheteistaastane, kui sarimõrvar, keda kutsutakse Eimidagimeheks tappis tema perekonna. Ainsa ellujääjana saadab Eve'i ka täiskasvanuna kinnisidee tuvastada tema elu hävitanud mees. Ja ta kirjutab tõestisündinud mõrvaloost raamatu. Supermarketi turvatöötaja Jim Doyle loeb „Eimidagimeest" ning iga uue leheküljega tunneb mees suurenevat raevu. Jim ei ole sugugi huvitatud Eimidagimehe kohta kirja pandust. Sest tema ongi Eimidagimees.

2

„Valetaja tüdrukus“ on Will Hurley Dublini elitaarse St. John'si kolledži nägus ja sarmikas tudeng – ja ühtlasi sarimõrvar, kes uputab oma ohvrid Grand Canali mudastesse vetesse. Vaid 19-aastasele Willile mõistetakse eluaegne vanglakaristus ja ta lukustatakse psühhiaatriahaiglasse. Aastaid hiljem koputavad Willi tüdruksõbra Alisoni uksele politseiuurijad teatega, et kanalist on leitud järjekordne laip. Ikka veel luku taga istuv Will lubab anda kasulikku infot, kuid nõustub rääkima üksnes Alisoniga. Vastumeelselt nõusse jäädes satub noor naine valedekeerisesse, mis pöörab pea peale tema senised arusaamad ning ähvardab lõpuks uputada ka teda ennast.

3

„Salasilm“ räägib tänapäevase loo sotsiaalmeedia võimust ja keerulistest paarisuhetest. Instagrami staari Natalie elu on pealtnäha ideaalne, aga tegelikult tundub talle, et keegi jälitab teda ja et tema abikaasa on olnud truudusetu. Juhuslikult leitud hotelliarve viib selleni, et naine asub teele süngesse Shanamore’i linna salajasele missioonile, et tõde teada saada. Sellel, mida Natalie Shanamore’ist leiab, on aga surmavad tagajärjed ja Instagrami staarist saab kohutava kuriteo ohver.

4

„56 päeva“ on põnevuslugu, mille peategelased Ciara ja Oliver kohtuvad Dublinis toidupoe kassajärjekorras. Nende suhe saab alguse samal ajal, kui Iirimaale jõuab COVID. Riik keeratakse pandeemia tõttu lukku ja inimesed on sunnitud kodus püsima. Ainus viis värsket suhet säilitada on leivad ühte kappi panna. Noored seda teevadki, seejuures kavatseb Ciara meest põhjalikult tundma õppida ning Oliveril on omakorda vaja näidata oma parimat külge, et naist kõvasti endaga siduda. Siis aga leiab politsei Oliveri korterist laguneva surnukeha. Kas see oli õnnetus või andis pandeemia kellelegi võimaluse toime panna täiuslik kuritegu?

5

„Kehakeele“ peategelane on eraklik gootitüdruk Cassie Raven, kes töötab Camdeni surnukuuris vanemlaborandina. Cassie arvates on ta oma tööelus juba piisavalt palju näinud, kuni ühel päeval on ta ees lahkamislaual keegi, keda ta tunneb. Keegi, kellest ta hoolib. Keegi, kes päästis tema elu. Tema sõber ja õpetaja proua E. Ülitundliku ja veendununa, et ta on võimeline surnutega suhtlema, tunneb Cassie, et siin on varjul enamat kui juhuslik surm. Loomupärane usaldamatus politsei vastu sunnib teda alustama omaenda uurimist, mille käigus saab ta abi ja leiab sõbra sealt, kust oskas seda kõige vähem oodata.

6

„Hauakaevaja raamatu“ peategelased on hauakaevaja ja inspektor. Aastal 1893 on Augustin Rothmayer kuulsa Viini keskkalmistu hauakaevaja. Ta on põikpäine haritud veidrik, kes kirjutab esimest almanahhi hauakaevajatele. Tema rahu häirib noore inspektori Leopold von Herzfeldti külaskäik. Herzfeldtil on vaja surmaeksperti: mõrvatud on mitu teenijatüdrukut, kõik nad on julmalt teibasse aetud. Hauakaevaja teab, et teibasseajamine oli igivana meetod ebasurnute hauas hoidmiseks. Kas Viinis liigub ringi ebausklik sarimõrvar? Inspektor ja hauakaevaja asuvad koos asja uurima ning peavad nentima, et selle glamuurse maailmalinna väravate taga avanevad sügavad kuristikud.

7

"Lohutuses" otsib Tivertoni piirkonna ainus politseinik konstaabel Paul Hirschhausen pesuvarast. Keegi näppab pesunööridelt naiste aluspesu ja Hirsch teab, mis võib sellistele vargustele järgneda. Seadusesilmale jagub tööd ka mujal: kohalik õpetaja arvab, et üht last ähvardab kodus oht, koolis teeb stseeni raevunud lapsevanem, keskkonnakaitsja on hädas ohtlikult riiakate talunikega. Hirsch näeb maakohas pakitsevaid pingeid. Perekonnad surve all. Rahamured. Ja peagi selgub, et pealtnäha unises maanurgas on nii mõnelgi kohalikul ootamatuid saladusi, mille uurimisel tuleb rinda pista tülikate kolleegidega linnast. Kõhedusega tajub Hirsch äkitselt, et midagi on väga-väga valesti.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid