Parimad põnevikud jõuluvana kingikotti

02.11.2022
Tahad kinkida põnevust? Kingi raamat!
Tahad kinkida põnevust? Kingi raamat! | Foto: Canva

Kui sinu pere või sõprade hulgas on keegi, kes ei ütle iial ära ühest närvekõditavast põnevikust, siis Vesta Raamatute valikust leiad talle jõulukingiks mitu suurepärast raamatut.

56 päeva

Catherine Ryan Howardi rohkete tiitlitega pärjatud krimiromaan „56 päeva“ ei tohiks puududa küll ühegi põnevuslugude austaja raamaturiiulilt.

Selle loo peategelased Oliver ja Ciara saavad tuttavaks Dublini supermarketi kassajärjekorras. Üks asi viib teiseni ning kui Iirimaal kuulutatakse COVID-19 tõttu välja eriolukord, otsustavad nad kokku kolida. Sest ainult ühes leibkonnas elavatel inimestel on lubatud lockdown’i ajal kokku puutuda.

Kuid nagu iga uue suhte puhul, on siingi asju, mida noored teineteise kohta ei tea. Õhus hõljub algusest peale eelaimus – midagi on valesti. Kui politsei leiab Oliveri korterist laguneva surnukeha, tekib küsimus, kas see oli õnnetus või andis pandeemia kellelegi võimaluse toime panna täiuslik kuritegu.

Sügav, sügav lumi

Brian Freemani põnevik „Sügav, sügav lumi“ viib tavalisse Ameerika väikelinna, kus kaob kümneaastane Jeremiah. Kogu linn teeb pingutusi, et poiss kiiresti üles leida, kuid tagajärjetult. Mis ikkagi juhtus? Kas mõistatust on üldse võimalik lahendada, kui iga niidiots viib tupikusse?

Minategelasena jutustab lugu Shelby Lake, šerifi abi, kes ühtlasi on kohaliku šerifi Tom Ginni adopteeritud tütar. Kuid lisaks neile on linnakeses veel hulk värvikaid tegelasi, kellel on kadumisloos oma roll ning hinge taga nii mõnigi tume saladus. See on väga mitmekihiline ja nauditavalt räägitud lugu. Usutav. Paraja tempoga. Elava dialoogiga. Sa ei saa raamatut käest panna enne, kui viimane lehekülg on loetud.

Unetus

Sarah Pinborough’ „Unetuse“ peategelane on peagi 40-aastaseks saav Emma, kellel on edukas juristikarjäär, kaks last ja kodune abikaasa. Kuid tema lapsepõlv on olnud hoopis teistsugune: viieaastasena saadeti tema ja ta vanem õde eraldi kasuperedesse elama, sest nende ema tegi midagi kohutavat. Koletisena, kelleks ema enne 40. sünnipäeva muutus, Emma teda mäletabki. Ja see koletis ilmub tema ellu nüüd, mil tulemas on ta enda 40. sünnipäev.

Mida lähemale see päev jõuab, seda rohkem hakkab Emma peas refräänina kajama mõte, et ta läheb hulluks. Talle hakkab tunduma, et keegi jälgib teda, ta ei mäleta enam asju, mida ta väidetavalt on teinud ning pähe tikuvad imelikud mõtted. Kuid mis kõige hullem – ta ei saa enam öösiti magada.

Emma peab teda mineviku külge aheldanud sündmuste virvarri lahti harutama, et kaitsta inimesi, keda ta armastab... või riskima kõige, sealhulgas kaine mõistuse kaotamisega.

Need vaiksed laaned

Kimi Cunningham Granti „Need vaiksed laaned“ on lummav lugu paksude metsade keskel kasvavast tüdrukust Finchist, kes pole kaheksa-aastasena kunagi käinud kaupluses ega näinud rohkem inimesi kui saab üles lugeda ühe käe sõrmedel, kuid oskab peast tsiteerida Walt Whitmani ja Emily Dickinsoni.

Elu koos isaga metsikus looduses on rahulik ja imeline, kuni sõber Jake neile kord aastas linnast varusid toob. Mida lähemale selle aasta Jake´i külaskäik jõuab ja tühjemaks saab sahver, seda sügavamat hirmu Cooper aga sügaval südames tunneb. Ning kui ta ühel päeval oma maal asuvas metsas hirve küttides kahtlase naabrimehe asemel hoopis ilusat pikajuukselist punapäist tütarlast näeb, aimab ta süda juba halba. Kuid seda, mismoodi see mõjutab tema ja ta tütre Finchi edasist elu, ta veel ei tea ... See on puudutav ja pingeline lugu ellujäämisest, ohverdamisest ja sellest, kui kaugele võib minna isa, kui ta seisab silmitsi kõige kallimate kaotamisega.

Kehakeel ja Eluaegne

A.K. Turneri kirjutatud Cassie Raveni sarjas on ilmunud kaks raamatut, mis sobivad kingikotti nii koos kui ka eraldi.

Sarja esimeses loos „Kehakeel“ arvab surnukuuri vanemlaborant Cassie Raven, et vanemad hukkusid aastaid tagasi, kui ta ise oli veel laps. Nüüd on ta noor gootitüdruk, kes elab koos kassiga, käib tihti oma poolatarist vanaema juures ja töötab Camdeni surnukuuris. Cassie arvates on ta oma tööelus juba piisavalt palju näinud, kuni ühel päeval on ta ees lahkamislaual keegi, keda ta tunneb. Keegi, kellest ta hoolib. Keegi, kes päästis tema elu. Cassie sõber ja õpetaja proua E.

Ülitundliku ja veendununa, et ta on võimeline surnutega suhtlema, tunneb Cassie, et siin on varjul enamat kui juhuslik surm. Kas lein võib teda nägema panna asju, mida tegelikult pole? Või on tema sisetunne õige ja proua E surmas ongi midagi kahtlast? Loomupärane usaldamatus politsei vastu sunnib Cassiet alustama omaenda uurimist, mille käigus saab ta abi ja leiab sõbra sealt, kust oskas seda kõige vähem oodata.

Sarja teise raamatu „Eluaegne“ kaante vahel peidab end Cassie Raveni uus intrigeeriv juhtum. Cassie saab ootamatult teada, et vanemate autoõnnetuse kohta seni tõeks peetu pole seda siiski. Isa on elus, aga veetis Cassie ema mõrvas süüdistatuna aastaid trellide taga. Nüüd on ta vabanenud – ning tahab tütrega kokku saada. Isa vannub, et tema ei tapnud ema. Ja Cassie tahab teda uskuda.

Püüdes koos tuttava kriminaalinspektori Phyllida Flyte’iga oma vanemate kohta tõde teada saada, selgub, et minevik peidab endas palju enamat, kui esmapilgul paistab…

Need, ja palju muid raamatuid leiad jõuluhinnaga Vesta Raamatulaadalt.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid