Raamatukogud näitavad oma toetust Ukraina-teemaliste väljapanekutega

Merilin Piirsalu
07.03.2022
Raamatukogu näitus
Raamatukogud näitavad oma toetust Ukraina-teemaliste väljapanekutega | Foto: Männi raamatukogu

Märtsi esimestel päevadel panid raamatukogud üle Eesti kokku Ukraina-teemalised väljapanekud. Raamatukogud näitavad sellega oma toetust ning pakuvad kogukonnale informatsiooni Ukraina ajaloost, kultuurist ja teemakohasest kirjandusest.

Vesta Raamatutel on hea meel olla näitustel esindatud Olia Herculese raamatuga „Suveköögid. Retsepte ja mälestusi igast Ukraina nurgast“, mis räägib Ukrainast, sealsetest kommetest ja köögist ning sisaldab 100 suurepärast retsepti.

„Praeguses kriitilises olukorras kasutab iga organisatsioon, ettevõte ja inimene endale kättesaadavaid ressursse, et näidata oma toetust. Raamatukogude võrgustik saab pakkuda kogukondades paika, kuhu kokku tulla, et üksteise jaoks olemas olla. Samuti on kogudes saadaval tõeseid infoallikaid Ukraina ajaloost, rahvusvahelisest julgeolekust, infoga manipuleerimisest ning võimalus kosutada oma hinge killukesega Ukraina kultuurist,“ ütles raamatukogude aasta projektijuht Liina Valdre. „On südantsoojendav näha, kui hingega raamatukoguhoidjaid neid väljapanekuid on teinud,“ lisas Valdre.

Väljapanekutega on ühinenud rohkem kui 100 raamatukogu üle Eesti. „Nägin tõesti suurt vaeva, et teha väljapanek kooliraamatukogus, kus materjal on peaaegu olematu,“ sõnas Kadi Prants Lasila Põhikooli kooliraamatukogust. „Aga nii tahtsin teha, eriti veel, kuna meie inglise keele õpetaja on ukrainlanna. Noor tüdruk, kes õppis ülikoolis ka eesti keele selgeks ja on juba pikemalt osa meie väikesest kollektiivist.“

GALERII väljapanekutest leiab siit, fotosid lisandub jooksvalt.

Raamatukogude teema-aasta kutsus ellu Kultuuriministeerium ja seda veab koostöös 870 raamatukoguga Eesti Rahvusraamatukogu. Teema-aasta kohta leiab lisainfot veebilehelt www.raamatukogudeaasta.ee

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid