· Lase lapsel endal raamatukogus ja poes valida, mida lugeda. Kui mitte kogu pakutava valiku vahel, siis kasvõi kolme erineva raamatu vahel. Kõik loevad meelsamini, kui tunnevad, et on ise otsustanud, mis lugemislauale jõuab.
· Hoia lastele sobivaid raamatud või ajakirju neile kättesaadavas kohas. See tähendab, et ära paiguta lugemisvara ainult kõrgetesse riiulitesse, vaid pane mõned raamatud kirjutuslauale, öökapile või elutoa diivaninurka, kust väike need kergemini kätte saab.
· Sea sisse õdus lugemisnurgake pehmesse tugitooli või terrassinurka, kus on küllaldaselt valgust, piisavalt patju ning mõni pehme pleed.
· Tunne huvi selle vastu, mida laps loeb ja palu tal mõni koht kõvasti ette lugeda. Häälega lugemine aitab lapsel oma lugemis- ja väljendusoskust lihvida.
· Loe ise lapsele raamatuid. Isegi siis, kui ta on juba lugema õppinud, on tal hea meel, kui ema või isa ette loeb. See süvendab lugemisharjumust ning annab ka võimaluse loetu üle koos aru pidada.
· Ole eeskujuks! Võta sageli laste juuresolekul raamat kätte. Räägi oma järeltulijatele, miks sulle lugemine meeldib ja millised olid sinu lapsepõlve lemmikraamatud.
· Leia igas päevas väikeseid hetki laste lugema meelitamiseks. Alati ei pea selleks raamatu taga istuma. Tänaval võib lugeda teksti siltidelt ja reklaamidelt, kodus saab lugeda ajalehtede või ajakirjade pealkirju või nimetusi toiduainete pakenditel. Võimalusi on tuhandeid.
Hea hinnaga lasteraamatud leiad siit.